یکی از عجایب زندگی راه هاییه که خیلی آروم آروم و شاید طی چندین سال برای شما هموار میشه تا به مرحله ای میرسید که میبینید در اون راه به جایگاهی رسیدید که هیچوقت تصور نمی کردید.

برای من این راه از سال 1379 شروع شد یعنی دفعه اولی که با کامپیوتر کار کردم. موقعی که سر و کله زدن با ناشناخته های کامپیوتر و بالطبع به مشکل برخوردن و حل اونها خیلی بیشتر از  کار کردن بصورت عادی و یا حتی بازی کردن واسه من جذاب بود.

فارسی کردن بازی ها و ابزار های ویندوز مثل Calculator جزء همون جذابیتها بود. شروع برنامه نویسی با Visual Basic در 15 سالگی دید منو نسبت به کامپیوتر و نرم افزار برای همیشه تغییر داد و من بیش از پیش مجذوب بزرگترین اختراع قرن -و شاید هم کل تاریخ-  شدم. بازی های دو و چند نفره توی خونه با چند سیستم اولین تجربه من از شبکه های کامپیوتری بود! و چه تجربه دلچسبی!! زمانی که Yahoo Messenger پادشاه پیام رسانی آنلاین بود اولین زمزمه های هک رو شنیدم. استفاده از Sub7 و شنیدن راجع به Backdoor و Trojan توی ذهنم داشت دنیایی رو نشون میداد که پشت پرده اون هم واسه خودش یک دنیای نهفته تاریک داره، به تاریکی Mordor در سرزمین میانه...

این راه برای من همیشه پر بوده از تجربه های لذت بخش - و البته در موارد کمی تلخ - راهی که امروز به عنوان یک Network & System Administrator در اون فعال هستم...

از روز اولی که به این پست مشغول شدم همیشه در صدد ارتقاء سطح کیفی شبکه و سیستم ها بودم و با مطالعه و تحقیق زیاد تونستم خیلی به این هدفم نزدیک بشم.

تست و استفاده از نرم افزارهای مختلف، ایجاد اصلاحات در پیکربندی تنظیمات Active Direcory و سوییچ های سیسکو، انواع راهکارهای مانیتورینگ، انواع روش های Package Deployment و کلا تاکید بر متمرکز سازی نصب و بروزرسانی OS و نرم افزارها که در راس اونها Microsoft System Center Configuration Manager قرار داره و نهایتا مبحث امنیت شبکه که آخرین حوزه ایست که به اون وارد شدم، جزء مسائل روزمره ایست که من باهاشون سر و کار دارم.

هدف از ایجاد وبلاگ هم اشتراک تجارب ریز و درشتیه که حین کار بهشون دست پیدا میکنم. امیدوارم که این تجارب بتونه کمک هر چند کوچکی به همکاران و دوست داران فعال این زمینه بکنه.

برای مشاهده رزومه کامل من، به صفحه پروفایل Linkedin من مراجعه کنید.

My Certificates :